Pánské, Dámské nebo Dětské?

Nejdůležitější otázkou je, zda vybíráme hodinky pánskédámské nebo pro děti. Od této informace se odvíjí vzhled – barva – tvar. Hodinky se musí dotyčné osobě líbit a musí perfektně sedět. Sportovní hodinky vybíráme především pro  sportovní typy lidí, ať už provozují sport na profesionální či amatérské úrovni. Sportovní hodinky nutně nemusí být pouze pro sportovce. Najdete hodinky, které budou vhodné do každé situace – například do zaměstnání, školy, ale i na doma 🙂 Na stránkách naleznete kategorie pro pánské hodinky – jsou vhodné pro sportovní cvičení, ať už doma nebo v posilovně. Jsou vhodné i pro venkovní účely. Nebo pokud byste chtěli hodinky, se kterými se budete moc potápět, i takové naleznete. V dnešní době už jich existuje spoustu a vy díky tomu, máte větší výběr. Muži mohou hodinky používat i pro běžné užívání, např. do práce nebo do školy. Hodinky působí sportovně ale zároveň velmi elegantně. Díky tomu nemusíte mít 10 párů hodinek pro každou situaci ale vystačíte si pouze s jedněma, které Vám ušetří spoustu peněz. Sportovní hodinky mohou být velmi levnou ale také velmi drahou investicí. Záleží co do hodinek požadujete, jaké funkce. Pokud si vystačíte s klasickýma funkcemi, například: voděodolnost, podsvícení, budík, stopky, kalendář, krokoměr, myslíme, že budete spokojeni i s cenou.

Pokud nehledáte konkrétně hodinky, které byste chtěli pro sportovní účely, ale pouze “sportovní styl” – takové hodinky zde určitě najdete.

Odolnost a voděodolnost

V dnešní době nenarazíte na hodinky, které by NEbyli voděodolné nebo odolné. Každý by chtěl mít hodinky, které mu vydrží. Nemusí si je sundávat při každém omývání rukou. V dnešní koronavirové době, kdy každý dbá na hygienu, by to byla otrava, co myslíte…:-)

Tyto hodinky jsou velmi vhodné pro vodní sporty, nebo zimní, kde Vám vydrží velké množství vody. Jsou hodinky do hloubky 100 m. Obyčejný plavec tuto funkci ani nevyužije. Můžou mu tedy postačit hodinky do hloubky 30 m nebo 10 m. U každých hodinek je vše perfektně vysvětlené.

ODOLNOST NEJEN PROTI NÁRAZU

Sportovní hodinky jsou velmi oblíbené mezi vojáky ozbrojenými složkami. Takovéto hodinky, mají velmi odolný řemínek a odolný či voděodolný displej. Tento typ odolných hodinek zaujme ale také vyznavače extrémních aktivit. Hodinky jsou velmi vhodné i pro noční vidění, mají funkci podsvícení.

Řemínek na sportovních hodinkách je velmi odolný, je gumový a proto nám hodně vydrží – nárazy,…Pokud byste si náhodou chtěli změnit batvu řemínku nebo by se vám poničil nebo ušpinil a nešlo by smýt, tak řemínky jsou vyměnitelné. Vy si jen dokoupíte správnou velikost a zvolíte si barvu. Velmi jednoduché, a i díky řemínku hodinky působí velmi elegantně a nově.

Kulatý či hranatý ciferník

Ano, možná tohle bychom si měli určit hned po prvním bodě. I toto je velmi důležitá otázka a část výběru. Chtěli bychom spíše hranatý ciferník nebo klasický kulatý? Někomu se líbí více to, druhému zase to. Pokud nevíme, zeptáme se okolí, co by nám spíše sedělo. Nebo zajdeme do kamenné prodejny a tam si to vyzkoušíme. Oba styly ciferníku působí velmi elegantně, a také se hodí do každé situace.

Styl hodinek

Barva hodinek, ciferník, či analogový nebo digitální displej? A mnohem dalšího… to všechno byste měli zohlednit při výběru svých hodinek. Hodinky si vybíráme podle události – sportovní událost, pracovní či formální…Nebo to vše můžeme skloubit do jednoho a vybrat si jedny pro všechny událost. Tím máme namysli Sportovní hodinky, vhodné do jakékoliv situace.

Jednoduché hodinky, jsou však naopak velmi univerzální. Jen záleží v čem se budete cítit dobře, a jak vy sami chcete vypadat. Záleží co se Vám líbí. Jednoduchá elegance se hodí všude, tím myslíme hodinky, které zaujmou kdekoho.

Analogový či digitální displej?

Ano, i toto je velmi důležitá otázka, pokud si vybíráte hodinky. Pokud se nemůžete rozhodnout, můžete si zakoupit hodinky s digitálně-analogový displejem.

Češi dávají přednost spíše analogovým hodinkám a to více, jak 85%, což vyplývá z mnoha e-shopů, které nabízejí oba typy hodinek. Naopak sportovní digitální hodinky si kupují spíše lidé, kteří jsou nadšenci do outdoorových aktivit.

Na barvě záleží

Pokud hledáte vhodné hodinky, máte už základní části vybrané, tj. pro koho hodinky jsou nebo jestli chcete analogový či digitální displej, jestli chcete hodně voděodolné nebo stačí méně. Přichází na řadu výběr barvy. To je velmi důležité. Pokud chcete spíše neutrální barvu – volíte černou, černou budete volit i pokud byste chtěli, aby se Vám hodinky hodili ke všemu. Pokud máte ale v šatníku spíše jiné barvy, převaha červené, tak si pravděpodobně zvolíte i barvu hodinek červenou.

Naleznete spoustu barev hodinek, i takové, co jste si mysleli, že ani neexistují. Nabídka barev je opravdu široká, výběr barev jako je bílá či černá neurazí nikoho, ani když člověka neznáte. Jsou to zkrátka spíše univerzální barvy. Můžeme narazit i na modré barvy – světle modré a tmavě modré, nebo červená, růžová, zelená či tyrkysová barva. Na výběr je opravdu spousta. Můžete si vybrat klasické barvy nebo výraznější – např. žlutá barva hodinek, která může být samostatně žlutá nebo naopak spojena s černou barvou. Nabídka je opravdu velmi široká.

 

 

This entry was posted by in Blog.